Skip to main content
Logo print

Yhteystiedot | Legrand Finland

Valaistus

Suojanen Jani

Jani Suojanen

Aluepäällikkö, tiiminvetäjä
Puh. 040 662 7611 
jani.suojanen@legrand.com 

Fredriksson Olli

Olli Fredriksson

Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
Puh. 040 120 4111
olli.fredriksson@legrand.com

Saine Aki

Aki Saine

Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi
Puh. 040 554 5454
aki.saine@legrand.com

Kuusijärvi Juho

Juho Kuusijärvi

Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi 
Puh. 040 526 3193
juho.kuusijarvi@legrand.com

Topra Jari

Jari Topra

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
Puh. 040 841 1425
jari.topra@legrand.com

Mäkinen Jorma

Jorma Mäkinen

Aluemyyntipäällikkö, Itä-Suomi
Puh. 0400 341 084
jorma.makinen@legrand.com

Tuovinen Jukka

Jukka Tuovinen

Myyntijohtaja, Schréder-ulkovalaistus
Puh. 0400 463 345 
jukka.tuovinen@legrand.com 

Tiihonen Jarkko

Jarkko Tiihonen

Myyntipäällikkö, Schréder-ulkovalaistus
Puh. 040 723 4837 
jarkko.tiihonen@legrand.com

Kiinteistön sähköistys

Laine Marko

Marko Laine

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi, tiiminvetäjä 
Puh. 040 669 5141 
marko.laine@legrand.com

Raatikainen Juuso

Juuso Raatikainen

Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi
Puh. 044 506 0910
juuso.raatikainen@legrand.com

Fredriksson Olli

Olli Fredriksson

Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
Puh. 040 120 4111
olli.fredriksson@legrand.com

Kortekangas Isto

Isto Kortekangas

Aluemyyntipäällikkö, Itä-Suomi 
Puh. 040 168 0023
isto.kortekangas@legrand.com

Laitila Anssi

Anssi Laitila

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi 
Puh. 040 755 8251 
anssi.laitila@legrand.com

Miikka Kuusela

Miikka Kuusela

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi 
Puh. 044 222 2078 
miikka.kuusela@legrand.com

Johtotiejärjestelmät

Turunen Matti

Matti Turunen

Aluepäällikkö, tiiminvetäjä
Puh. 040 139 6666
matti.turunen@legrand.com

Rantala Jani

Jani Rantala

Aluemyyntipäällikkö, Itä-Suomi
Puh. 0400 619 940
jani.rantala@legrand.com

Raatikainen Juuso

Juuso Raatikainen

Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi
Puh. 044 506 0910
juuso.raatikainen@legrand.com

Sähköauton lataus

Salminen Margit

Margit Salminen

Aluepäällikkö
Puh. 040 512 0892 
margit.salminen@legrand.com 

Teollisuuden sähköistys

Åkerlund Jani

Jani Åkerlund

Aluepäällikkö
Puh. 050 323 2910
jani.akerlund@legrand.com

Lahti Antti

Antti Lahti

Aluemyyntipäällikkö
Puh. 040 767 8294
antti.lahti@legrand.com

Jari Hirvonen

Jari Hirvonen

Projektipäällikkö, UPS-varavoimajärjestelmät
Puh. 040 665 2850
jari.hirvonen@legrand.com

Myynnin johto

Ulla Poutiainen

Ulla Poutiainen

Maajohtaja, Suomi
Puh. 040 733 6300
ulla.poutiainen@legrand.com

Asiakaspalvelu


tilaukset, toimitukset ja toimitusajat

Asiakaspalvelumme palvelee sinua tilauksiin, toimituksiin ja toimitusaikoihin liittyvissä asioissa. Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 8-16.

Juhannusaaton aattona (juhannusviikon torstai), jouluaaton aattona (23.12.) ja uudenvuodenaattona (31.12.) asiakaspalvelumme palvelee sinua poikkeavasti klo 8-14.

Teknisissä kysymyksissä tekninen tuki palvelee sinua.

 

Kiinteistön sähköistys ja valaistus
order.finland@legrand.com
p. 0200 29 005
Soitosta 0200-alkuisiin numeroihin veloitetaan normaali pvm/mpm.
 

Sähköautonlatausratkaisut
Margit Salminen
p. 040 5120 892
order.chago@legrand.com

Tekninen tuki


tekniset kysymykset

Kuinka voimme auttaa? Asiantuntijamme palvelevat sinua teknisissä kysymyksissä.

p. 0200 29 009

Kuluttaja-asiakkaita pyydämme ottamaan yhteyttä ostopaikkaan tai sähköurakoitsijaan.

 

Asuinrakentamisen sähkökeskukset
Ari Puumalainen
Puh. 040 526 9657
ari.puumalainen@legrand.com

Valaistus
Maiju Kaartinen
Puh. 044 340 6189
tekninentuki@legrand.com

Sähkölämmitys / Sulanapito / Asennuskalusteet
Ville Väänänen
Puh. 040 153 3944
tekninentuki@legrand.com

Sähköautonlatausratkaisut

Tekninen tuki

EV DLM- ja tuoterekisteröinti
 

Soitosta 020-alkuisiin numeroihin veloitetaan normaali pvm/mpm